(044) 233-20-25
(063) 233-20-25

Заказ звонка* - обов'язкові поля для заповнення

Як вибрати ламінат для підлоги

Вибрати надійного продавця, в якого можна купити якісний ламинат, – це тільки половина справи. Набагато важливіше, правильно підібрати необхідний різновид матеріалу. Асортимент ламінату настільки різноманітний, що непідготованій людині буде дуже важко зробити вдалий вибір. Давайте спробуємо зрозуміти – на які особливості цього матеріалу потрібно насамперед звернути увагу.

Кількість шарів

Якісний ламінат повинен складатися з чотирьох шарів, у кожного з яких своє функціональне призначення. Верхній шар – це захисна плівка з акрилової чи меламінової смоли. Вона захищає декоративне покриття від механічних пошкоджень, вологи, ультрафіолетового випромінювання, забруднень. На цей шар може наноситись мікрорельєф, який створює фактуру покриття, наприклад, імітацію волокон деревини.

Під захисною плівкою розташований декоративний шар із нанесеним малюнком. Він може відображати текстуру натуральної деревини, граніту, мармуру та інших матеріалів. Наступним йде шар із деревоволокнистої плити (HDF). Цей матеріал втричі міцніший, аніж натуральна деревина. Він здатен без суттєвих деформацій витримувати постійні механічні навантаження, практично не поглинає вологу. Окрім цього, така основа має гарні тепло- та звукоізолюючі властивості.

Четвертий шар, який прилягає безпосередньо до підлоги, - це стабілізуюче покриття із крафт-паперу. Воно захищає плашки ламінату від вологи, яка проникає знизу. Варто пам’ятати, що навіть якісний ламінат не бажано використовувати у вологих приміщеннях: ванних кімнатах, басейнах.

Класи ламінату

Донедавна виділяли два класи ламинату, які характеризували його стійкість до навантажень і сферу використання. Другий клас (2) призначався для побутових приміщень, третій (3) – для громадських. Зараз у продажу є тільки третій клас ламінату, який маркується двома цифрами. Виділяють чотири групи матеріалу: 31, 32, 33 і 34 клас. Перші дві групи призначаються виключно для побутових приміщень, 33 клас може використовуватись у громадських місцях. Найстійкіший до навантажень ламінат 34 класу, котрий призначається для промислових приміщень.

Ще один показник, за яким визначається якість ламінату – це його стійкість до стирання. Розділення за категоріями регламентується європейським стандартом ЕN 13329. Кожній категорії присвоюється маркування із літер і цифр, наприклад, АС1. Стійкість до стирання вимірюється у кількості обертів і перевіряється на спеціальному станку. На поверхню ламінату діє коліщатко, що постійно обертається. Підрахунок обертів ведеться до появи перших пошкоджень на поверхні покриття. Згідно цього тесту, групам ламінату присвоюють такі категорії:

  • АС1 – більше 900 обертів;
  • АС2 – більше 1500;
  • АС3 – більше 2000;
  • АС4 – більше 4000;
  • АС5 – більше 5000;

 

Також існує шкала, що визначає стійкість ламінату до ударних впливів. Цей показник визначається маркуваннями ІС1, ІС2 та ІС3. Чим більша цифра, тим стійкіший матеріал до ударних пошкоджень.

Розміри, особливості монтажу

Різновиди ламінату розрізняються між собою за такими параметрами, як розмір плашки, її товщина та конструкція замка. Найбільша товщина ламінату складає 12 мм, проміжні розміри – 7, 8 та 10 мм. Ширина та довжина ламелей залежить від стандарту виробника. Наприклад, ширина ламінату виробництва Німеччини може складати 188, 193 та 194 мм, довжина – 1845, 1380 та 1290 мм відповідно.

При монтажі ламінату важливе значення має конструкція замка. Найпростіша конструкція – Lock-замки. Збирання такого ламінату потребує деяких зусиль і гарної кваліфікації монтажника. При інтенсивній експлуатації ламелі покриття з замком Lock можуть розійтись і між ними утворяться щілини.

У більш дорогих різновидів ламінату використовується замок Click. Плашки з таким замком легко збираються без будь-яких допоміжних інструментів. При цьому місця їх з’єднань дуже надійні. Ламелі не розходяться під дією постійних навантажень. Монтаж ламінату з замком Click може здійснити людина без будь-якої спеціальної підготовки. При потребі, плашки можна легко розібрати, абсолютно не ушкодивши їх, і перенести в інше приміщення.

В магазині Лемард представлена велика колекція ламінату для побутових та громадських приміщень. Його декоративно-захисне покриття достовірно імітує фактуру, колір та текстуру найрізноманітніших порід деревини – від традиційних дуба та сосни до екзотичного червоного дерева та венге. Пропонуємо ознайомитись з цінами на різні категорії ламінату.

Ціни на ламінат у Київі 2017


Категорія ламінату Ціна
Ламінат для підлоги   від 153 грн
Ламінат для укладки з системою «тепла підлога» від 182 грн
Ламінат для кухні  від 189 грн
Ламінат для ванної кімнати  від 212 грн
Ламінат для спальні від 227 грн
Ламінат для ресторанів та кафе    від 234 грн